biuro@alterct.com

+48 15 844 81 77

O nas

Firma Alter funkcjonuje na rynku od ponad 20 lat. Swoją działalność rozpoczęliśmy w 1992 roku jako firma usługowa, uruchamiając sieć sklepów spożywczych. Dynamiczne zmiany jakie nastąpiły w tamtym czasie w Polsce, pociągnęły za sobą również zmiany w naszym przedsiębiorstwie. W odpowiedzi na potrzeby rynku wyspecjalizowaliśmy się w dystrybucji gazów technicznych a następnie w technice spawalniczej.

W 1997 roku dołączyliśmy do sieci dystrybucji gazów technicznych firmy Linde Gas Polska. W 2001 roku udało nam się otworzyć oddział w Sandomierzu. Trzy lata później zostaliśmy partnerem firmy Esab, a następnie staliśmy się autoryzowanym serwisem urządzeń spawalniczych. W 2005 roku do swojej oferty wprowadziliśmy kompresory Fini oraz zostaliśmy dystrybutorem firmy Hypertherm. W kolejnym roku podpisaliśmy umowę dystrybucyjną z Lincoln Electric Beser. Prężny rozwój naszej działalności wymagał większych przestrzeni dlatego w 2007 r. otworzyliśmy nowy budynek w Stalowej Woli o powierzchni całkowitej 400 m2. W 2010r. do swojej oferty dołączyliśmy urządzenia spawalnicze firmy Closs, a także uruchomiliśmy oddział firmy w Ostrowcu Świętokrzyskim. W kolejnych latach dołączyliśmy do grona dystrybutorów materiałów spawalniczych firm Hyunday i Bosch. W międzyczasie powierzchnia naszej siedziby została powiększona o 350 m2. W 2016 roku w naszej rodzinie pojawiły się urządzenia marki Migatronic jak i nasz serwis został przeszkolony do napraw tej marki. Od 2017 zostaliśmy autoryzowanym serwisem marki Migatronic.

Specjalizujemy się w  technice spawalniczej, urządzeniach myjących, czyszczących oraz materiałach ściernych i narzędziach skrawających. Jesteśmy dystrybutorem wiodących marek, zarówno polskich jak i światowych. Od początku naszej działalności stawiamy na rozwój, poszukujemy nowych możliwości, technologii i rozwiązań. Stale monitorujemy rynek nowości, badamy potrzeby naszych klientów aby móc je jak najlepiej zaspokoić.  

Organ rejestrujący: Sąd Rejonowy w Rzeszowie, XII Wydział Gospodarczy KRS, Numer wpisu do KRS: 0000603324
Kapitał zakładowy 5.665.000,00 zł