PowerMax 30 AIR

Hypertherm, producent systemów do cięcia plazmą, laserem i strumieniem wody, wprowadza na rynek nowy przenośny system Powermax30® AIR do cięcia plazmą powietrzną, wyposażonego we wbudowaną sprężarkę. Dzięki wbudowanej sprężarce oraz możliwości współpracy z liniami zasilającymi 120 V i 240 V system Powermax30 AIR gwarantuje znakomitą elastyczność, umożliwiając cięcie metalu niemal w każdym miejscu. Przy masie zaledwie 13,5 kg system Powermax30 AIR dostarcza prąd wyjściowy o natężeniu 30 A, co sprawia, że charakteryzuje się najwyższym w swojej klasie współczynnikiem mocy do masy.

„Tym nowym modelem Hypertherm ustanawia nowe standardy wydajności i przenośności”. — wyjaśnia Harry Mellot, specjalista Hypertherm ds. produktów Powermax. „Dzięki zalecanej wydajności cięcia równej 8 mm oraz możliwości odcinania wynoszącej 16 mm system łatwo i szybko tnie metal różnego typu i grubości, przez co stanowi doskonałe narzędzie tnące podstawowego poziomu, przeznaczone dla profesjonalistów oraz użytkowników domowych”.

Wysoki współczynnik mocy do masy uzyskano dzięki zastosowaniu kilku nowinek inżynieryjnych, w tym całkiem nowej, oczekującej na opatentowanie konstrukcji materiałów eksploatacyjnych, która optymalizuje przepływ powietrza z kompaktowej wbudowanej sprężarki. Taka konstrukcja bezpośrednio wpływa na efektywność pracy systemu i zapewnia powtarzalną wydajność cięcia. System Powermax30 AIR, podobnie jak inne systemy Hypertherm Powermax, jest wytrzymały i bezusterkowy dzięki niezawodności Hypertherm Certified™, która zapewnia sprawne działanie w najbardziej wymagających środowiskach.